Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Konkurs przyrodniczy

Email Drukuj PDF

 

13 czerwca siódmoklasiści: Damian Pękalski, Eryk Pung Van, Oliwia Iwasieczko wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów kl. VII "Ciekawi Świata", który był zorganizowany w Zespole Szkół w Krzywczy.  Konkurs zawierał konkurencje z biologii, chemii, fizyki. Uczestnicy mieli do wykonania zadania praktyczne np. wyznaczyć gęstość ciała o kształcie regularnym, ułożyć modele cząsteczkowe związków chemicznych, rozpoznać wady wzroku. Najwięcej radości przyniosła konkurencja "krecia zabawa". Za pomocą dotyku trzeba było rozpoznać i nazwać pomoce dydaktyczne. Reprezentacja naszej szkoły wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami, zajmując ex aequo drugie miejsce z drużyną z Krzywczy.


 

Poprawiony: środa, 20 czerwca 2018 13:08
 

Mundial 2018

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym tj. 19 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mundial 2018". Zadaniem uczniów było zobrazowanie tematu związanego z odbywającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej w Rosji. Uczniowie nie kryli zadowalanie z nagród, które pozwolą im kibicować i trzymać kciuki za Naszą reprezentację. Pełna lista nagrodzonych osób:

Grupa młodsza:

I miejsce - Milena Grochowska

II miejsce - Gabriel Bugaj

III miejsce: Klaudia Szpytman

Grupa starsza:

I miejsce - Milena Pawłowska

II miejsce - Martyna Wilgucka

III miejsce - Oskar Olearczyk

 

Poprawiony: wtorek, 19 czerwca 2018 15:58
 

Wycieczka do Dubiecka

Email Drukuj PDF

18 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III i V pod opieką wychowawców  wyjechali na wycieczkę do Dubiecka. W czasie wycieczki zwiedzili Muzeum Skamieniałości i Minerałów pana Roberta Szybiaka oraz Zamek Ignacego Krasickiego.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/Publiczna-Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Reczpolu-581183892273041/

 

 

Spotkanie z pisarzem

Email Drukuj PDF

Cała Polska czyta dzieciom, a naszym uczniom czytał prawdziwy pisarz! W dniu 14 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem i ilustratorem Angory ? Pawłem Wakułą. Warunkiem uczestnictwa było wzięcie udziału w konkursie plastycznym, który opierał się na wykonaniu pracy będącej ilustracją do jednego z opowiadań tegoż autora. Uczennica klasy pierwszej Joanna Fednar zdobyła wyróżnienie, pozostałe dzieci otrzymały dyplomy i autografy. Po uroczystości odwiedziliśmy również Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży i obejrzeliśmy bogate zbiory biblioteczne oraz?. zabawki. Wiedząc, iż miasto Przemyśl ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych atrakcji ? staliśmy się nimi i my! W drodze powrotnej przyjrzeliśmy się z bliska fontannie z niedźwiadkami (przy okazji sprawdzając?. czy działa), przytulaliśmy dobrego wojaka Szwejka, obejrzeliśmy z bliska pomnik Jana Pawła II. Pełni wrażeń zakończyliśmy eskapadę smakując tradycyjną pizzę galicyjską. Okazało się, że mieszczący się tak blisko naszej rodzinnej miejscowości ? Przemyśl jest miastem idealnym do zwiedzania i nie sposób się w nim nudzić!

 

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 20:42
 

Noc bibliotek

Email Drukuj PDF

Biblioteki są instytucjami kultury, które zwykle pracują za dnia. Z 8 na 9 czerwca nasze biblioteki otworzyły swoje zbiory? nocą! Rozpowszechniona już w całej Polsce akcja pod hasłem: NOC BIBLIOTEK zawitała również do Reczpola. Ponieważ pogoda nam dopisała, frekwencja wśród uczestników była niemała. Działo się sporo! Rozpoczęliśmy od pokazania naszym czytelnikom dwóch prezentacji multimedialnych: Dzieci w Powstaniu Warszawskim oraz Kapral Wojciech. Pierwsza z nich dotyczyła losów najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, druga zaś opowiadała o dzielnym kapralu Wojtku, który służył w armii gen. Andersa, a przecież?był niedźwiedziem. Następnym etapem naszego spotkania był quiz, nagrodami słodkie cukierki krówki. Kolejną atrakcją była zabawa w kalambury, a wygibasy naszych szkolnych kolegów wzbudzały istne salwy śmiechu. Zgromadzonym w bibliotece dzieciom do gustu przypadła projekcja starych bajek, wykonana metoda klatkową za pomocą rzutnika Ania. Gwoździem programu były poszukiwania kwiatu paproci, które okazały się owocne, a ukryta roślinka trafiła do szczęśliwego znalazcy ? Szymona Daraża. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku pogoda znów nam dopisze i zorganizujemy NOC BIBLIOTEK po raz kolejny!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc naszym zaprzyjaźnionym bibliotekom w Reczpolu i Krzywczy.


 

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 20:37
 


Strona 3 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj284
wczoraj593
w tygodniu284
w miesiącu6105
wszystkie601220
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 206 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec