Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

Email Drukuj PDF

Dużym sukcesem, a zarazem sporą niespodzianką zakończył się udział uczniów klas V-VII naszej szkoły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Wspomniana olimpiada odbyła się jeszcze 26 marca 2018 r. w szkołach na terenie całej Polski. Jej organizatorem była firma Olimpus - organizator Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych. W konkursie wzięło udział 3325 uczniów szkół podstawowych z całej Polski (468 z woj. podkarpackiego), w tym sześciu z naszej szkoły. Wyniki, które otrzymaliśmy z Warszawy 1 czerwca, a które osiągnęli nasi uczniowie, są bardzo dobre. Otóż 4 miejsce w Polsce i tytuł laureata olimpiady zajęli Milena Pawłowska z kl. VI i jej kolega z kl. VI Paweł Żółty, którzy zgromadzili po 234 punkty (na 240 możliwych). Na kolejnych miejscach uplasowali się: na 16 Rafał Amarowicz z kl. VI (210 pkt.), na 24 Karolina Strojek z kl. V i Martyna Wilgucka z kl. VI ( po 194 pkt.), na 29 Oliwia Iwasieczko z kl. VII (184 pkt.). Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a szczególnie Milenie i Pawłowi serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:57
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Email Drukuj PDF

Dzień III

Dzisiejszy konkurs zorganizowany przez panie: Marię Tymczyk i Małgorzatę Brożyniak, we współpracy z biblioteką szkolną, odbył się pod hasłem:  Cała Polska Czyta Dzieciom. My nawet recytujemy! Swoich recytatorskich sił próbowali uczniowie klas 0-III na warsztat biorąc wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaszczytne trzy miejsca zdobyli:

1 Miejsce - Klaudia Szpytman, Maja Leszczuch (kl.III)

2 Miejsce - Milena Horbacz (kl. 0)

3 Miejsce - Milena Grochowska oraz Lena Wanat (kl. 0)

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:28
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień II

Drugiego dnia chętni uczniowie próbowali swoich sił w konkursie organizowanym przez bibliotekę SP w Reczpolu, dotyczącym znajomości wybranych lektur. Każda z klas zmierzyła się z pytaniami, które posiadały formę otwartą i zamkniętą. Kto zostanie BookMistrzem? Przekonamy się niebawem!


 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:36
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień I

W tym roku akcję ogólnopolskiego czytania rozpoczęliśmy nieco wcześniej (ze względu na trzydniową wycieczkę szkolną). Nie znaczy to jednak, iż zabraknie nam atrakcji, ponieważ na każdy dzień przewidziane są aktywności mające na celu rozpowszechnianie czytania dzieciom. W tym celu nasi uczniowie tworzą? największą książkę w Reczpolu. Umieszczą w niej teksty wymyślonych przez siebie opowiadań i bajek, będą także ilustratorami własnych tekstów.

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 13:56
 

Wycieczka - informacja

Email Drukuj PDF

Z przyczyn niezależnych od organizatora zwolniło  się jedno miejsce na wycieczkę do Inwałdu i Zakopanego. Jeśli ktoś  byłby zainteresowany wycieczką proszę o kontakt z dyrektorem szkoły.

 


Strona 4 z 118

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj461
wczoraj535
w tygodniu2579
w miesiącu11832
wszystkie506469
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 186 gości i 1 użytkownik 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
22 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz, Innocenty,
Innocenta, Kirył, Paulina

Do końca roku zostało 193 dni.
Zodiak: Rak