Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Spotkanie z policjantem

Email Drukuj PDF

20 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie z policjantem panem Maciejem Sochackim, który przeprowadził pogadankę dotyczącą "Bezpieczeństwa w czasie wakacji".

 

Pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

13 czerwca odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli występ w wykonaniu starszych kolegów i musieli wykazać się znajomością postaci bajkowych. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Po zakończeniu pasowania odbyło się podsumowanie Tygodnia Czytania Czytania w naszej szkole. Najaktywniejsi uczniowie  otrzymali nagrody, a wszyscy zakładki do książek i ulotki informacyjne dla rodziców ukazujące korzyści czytania dzieciom. Wszystkim zaproszonym gościom, którzy promowali w naszej szkole czytanie jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę ważną akcję!

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 07:43
 

Wycieczka szkolna

Email Drukuj PDF
W dniach 7-9 czerwca uczniowie klas III- VI wraz ze swoimi opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Bochni,  Krakowa i Częstochowy.Pierwszym punktem naszego pobytu była kopalnia soli w Bochni. Uczniowie mieli okazję poznać historię patronki górników z kopalni soli - św. Kingi, a także najstarsze sposoby wydobywania soli. Niewątpliwą atrakcją był przejazd kolejką po terenie kopalni. Dzień zakończyliśmy zabawą w wodzie w Aquaparku w Krakowie. Następnego dnia udaliśmy się do Klasztoru na Jasną Górę - Sanktuarium Polaków, miejsca modlitwy i wielu narodowych pamiątek. Była to wspaniała lekcja historii, geografii a zarazem religii. Następne miejsce w Częstochowie to Muzeum Zapałek oraz  Park Miniatur Sakralnych, gdzie w zaledwie jedno popołudnie uczniowie mogli przemierzyć Świat, gdyż najpiękniejsze chrześcijańskie bazyliki były w tym miejscu. Dodatkową atrakcją był Park Linowy. Ostatni nasz dzień był zarezerwowany dla Energylandii - parku rozrywki, niesamowitych przeżyć i szalonych chwil. Wracając do domu uczniowie jednym głosem stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka, której długo nie zapomną.
Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 15:26
 

Cała Polska Czyta Dzieciom

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym zainaugurowano XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto  w ramach trwającej od 2001 roku, Kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Co roku  Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa naszych uczniów. Tydzień czytania potrwa do 13 czerwca 2017r. W dniu dzisiejszym gościem naszej szkoły była wieloletnia nauczycielka - Pani Wiktoria Bajda.

7 czerwca 2017 r. drugi dzień czytania dzieciom "Bajek - Pomagajek". W tym dniu czytała dzieciom pani Agnieszka Strojek.

8 czerwca 2017 r. czytał bajki dzieciom - pan Wiesław Zatwardnicki - przedstawiciel OSP w Reczpolu.

9 czerwca - czytał dzieciom Pan Krzysztof Wanat - trener UNUM

Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 13:54
 

Gminny Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF
1 czerwca klasy starsze od IV - VI zebrały się w Babicach na gminnych obchodach dnia dziecka. Wśród szerokich atrakcji uczniowie mogli liczyć na pokazy OSP Babice, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko oraz wiele innych atrakcji. Po wyczerpującym dniu, z uśmiechem na twarzy powrócili do domu.
Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 19:09
 


Strona 4 z 109

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj321
wczoraj724
w tygodniu3084
w miesiącu13517
wszystkie335951
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
20 Października 2017
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga