Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Gminny Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

31 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w gminnej imprezie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanej przez Gminę Krzywcza w Dworku w Babicach. Uroczystego otwarcia Gminnego Dnia Dziecka dokonał Wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski oraz przewodniczący  Rady Gminy Piotr Pytlowany. Następnie uczniowie brali udział w różnych atrakcjach, min. malowanie buziek, wspólne ognisko, dmuchańce, wystawy i konkursy Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Europejskie Koło Fortuny.

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Email Drukuj PDF

30 maja 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas  IV - VI  z ratownikiem medycznym, panem Arkadiuszem Bugaj. Spotkanie miało na celu kształtowanie już od najmłodszych lat właściwych zachowań w  sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zostały przedstawione uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zasady postępowania przy omdleniach, krwotokach i zadławieniach. Uczniowie poznali kolejność udzielania informacji służbom ratunkowym oraz utrwalili numery alarmowe. Uczniowie mieli również okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, jak również wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 19:30
 

Dzień Rodziny

Email Drukuj PDF

Dnia 29 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto - akademia z okazji "Dnia Rodziny". Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Uczniowie chcąc podziękować  swoim Rodzicom za miłość, za serce, za radości i smutki przedstawili bogaty program artystyczny. Na program artystyczny złożyły się recytacje, przedstawienie współczesnej wersji znanej baśni "Kopciuszek, Rzepka, występ chóru szkolnego, zespół fletów prostych, zespół taneczny.  Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet łezką w oku oglądali występy swoich pociech.

Współczesna wersja Kopciuszka w wykonaniu uczniów klasy II

 

"Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy III

Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego

 

Życzenia dla rodziców - uczniowie klasy I

Występ chóru szkolnego

 

Występ zespołu fletów prostych

Mateusz Mazur - klasa VI - keyboard

Zespół taneczny

 

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2017 19:32
 

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na uroczystą akademię z okazji Święta Rodziny, która odbędzie się 29 maja 2017 roku o godzinie 11.00.

 

Pielgrzymko - wycieczka kl. III

Email Drukuj PDF

24 maja odbyła się pielgrzymko-wycieczka uczniów kl. III do Jodłówki i Jarosławia. Podczas jej trwania dzieci najpierw dziękowały Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej Pocieszenie w sanktuarium w Jodłówce za dar I spowiedzi i Komunii św., a następnie udały się do Jarosławia, gdzie pod przewodnictwem pani przewodnik z JSPTiPW zwiedzały Jarosławską Kolegiatę, bizantyjsko-ukraińską Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego i Jarosławski Rynek. Na zakończenie wycieczki dzieci brały udział we wspólnym ognisku z rówieśnikami ze SP w Krzywczy i Ruszelczycach na Heluszu.


 


Strona 5 z 109

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj322
wczoraj724
w tygodniu3085
w miesiącu13518
wszystkie335952
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
20 Października 2017
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga