Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Rajd rowerowy

Email Drukuj PDF

W blasku pięknego słońca uczniowie naszej szkoły ruszyli  w piątek 19 maja na rajd rowerowy. Na początku sprawdzono stan techniczny rowerów oraz odpowiednie przygotowanie uczniów do wycieczki. Trasa rajdu w formie pętli prowadziła przez piękne tereny gminy Krzywcza począwszy od Reczpola - Krzywczę- Chyrzynę - Kupnę i powrót do Reczpola. Uczniowie podczas jazdy mieli okazję na poznanie najbliższego środowiska i specyfikacji swego regionu oraz aktywnie spędzić czas. Zadowoleni z uśmiechem na twarzy zakończyliśmy rajd pysznymi lodami. Dziękuję również za pomoc przy opiece uczniów panu Tomaszowi Jawniakowi.  Rajd zorganizowany został w ramach realizacji projektu pod hasłem "Żyję zdrowo na sportowo", sfinansowanego przez BDU. 

Etap diecezjalny Konkursu Biblijnego

Email Drukuj PDF

16 maja w auli Instytutu Teologicznego w Przemyślu odbył się etap diecezjalny Konkursu Biblijnego "Jestem uczniem Jezusa Chrystusa i świadczę o Nim", w którym brali udział zwycięzcy konkursu na etapie dekanatów. Wśród uczestników konkursu znalazła się uczennica V kl. naszej szkoły Milena Pawłowska. Milena zdobyła 75 % punktów i tytuł finalisty konkursu zaliczanego od ubiegłego roku do konkursów kuratoryjnych. Milenie serdecznie gratulujemy!


 

Konkurs poetycki

Email Drukuj PDF

Uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym Konkursie poetyckim pod hasłem "Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom". Szkołę reprezentowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Małgorzaty Tenus. II miejsce w konkursie zajął uczeń klasy V - Rafał Amarowicz, zaś wyróżnienia otrzymały uczennice - Laura Fudali - kl. IV i Oliwia Iwasieczko Kl. VI.

Poprawiony: wtorek, 16 maja 2017 16:25
 

Mój sportowy idol

Email Drukuj PDF

W dniu 12 maja naszą szkołę odwiedził znakomity sportowiec  Maciej Kubisztal - mistrz Polski juniorów, reprezentant Polski, zawodnik SRS Czuwaj Przemyśl w piłce ręcznej. Nasz gość  opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z piłką ręczną, ile kosztowało go to wyrzeczeń i ciężkiej pracy, aby zostać wspaniałym zawodnikiem. Dał również kilka cennych rad, które na pewno przydadzą się przyszłym młodym sportowcom. Uczniowie mieli okazję, aby  zadawać pytania dotyczące jego kariery, co skłoniło go do zostania szczypiornistą , jak wygląda dzień sportowca i wiele innych. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli Maciejowi Kubisztalowi  pamiątkowy dyplom  Na zakończenie każdy z uczniów mógł otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pod hasłem "Żyję zdrowo na sportowo" i przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Czas na pytania do gościa .....

Czas na autografy ...

Na zakończenie spotkania - wspólne zdjęcie

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 19:12
 

Święto Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

5 kwietnia odbyła się nietypowa "Lekcja historii". Uczniowie klasy VI, zagrożeni klasówką, próbowali przyswoić sobie wiedzę historyczną na temat wydarzenia, jakim było Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Opanowanie wiedzy książkowej sprawiało im trudności, więc zdobyli wiedzę zapraszając na lekcję "Konstytucję", której zadawali pytania związane z Jej historią. Dzięki takiemu spotkaniu przenieśli się do czasów, kiedy została uchwalona jako pierwsza w Polsce, a druga na świecie - Konstytucja.

 


Strona 6 z 109

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj322
wczoraj724
w tygodniu3085
w miesiącu13518
wszystkie335952
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
20 Października 2017
Imieniny obchodzą
Budzisława, Irena, Jan Kanty,
Kleopatra, Wendelin, Witalis

Do końca roku zostało 73 dni.
Zodiak: Waga