Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Email Drukuj PDF

Dzień III

Dzisiejszy konkurs zorganizowany przez panie: Marię Tymczyk i Małgorzatę Brożyniak, we współpracy z biblioteką szkolną, odbył się pod hasłem:  Cała Polska Czyta Dzieciom. My nawet recytujemy! Swoich recytatorskich sił próbowali uczniowie klas 0-III na warsztat biorąc wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaszczytne trzy miejsca zdobyli:

1 Miejsce - Klaudia Szpytman, Maja Leszczuch (kl.III)

2 Miejsce - Milena Horbacz (kl. 0)

3 Miejsce - Milena Grochowska oraz Lena Wanat (kl. 0)

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:28
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień II

Drugiego dnia chętni uczniowie próbowali swoich sił w konkursie organizowanym przez bibliotekę SP w Reczpolu, dotyczącym znajomości wybranych lektur. Każda z klas zmierzyła się z pytaniami, które posiadały formę otwartą i zamkniętą. Kto zostanie BookMistrzem? Przekonamy się niebawem!


 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:36
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień I

W tym roku akcję ogólnopolskiego czytania rozpoczęliśmy nieco wcześniej (ze względu na trzydniową wycieczkę szkolną). Nie znaczy to jednak, iż zabraknie nam atrakcji, ponieważ na każdy dzień przewidziane są aktywności mające na celu rozpowszechnianie czytania dzieciom. W tym celu nasi uczniowie tworzą? największą książkę w Reczpolu. Umieszczą w niej teksty wymyślonych przez siebie opowiadań i bajek, będą także ilustratorami własnych tekstów.

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 13:56
 

Wycieczka - informacja

Email Drukuj PDF

Z przyczyn niezależnych od organizatora zwolniło  się jedno miejsce na wycieczkę do Inwałdu i Zakopanego. Jeśli ktoś  byłby zainteresowany wycieczką proszę o kontakt z dyrektorem szkoły.

 

Święto Rodziny

Email Drukuj PDF

29 maja 2018 roku obchodziliśmy Święto Rodziny. W tym dniu wszystkie dzieci podziękowały swoim rodzicom za nieprzespane noce, za zrozumienie, za trud dnia codziennego, za godne życie oraz za serce, które bije głównie dla nich, a także za najpiękniejszą miłość, którą obdarzane. Kiedy na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych, można było usłyszeć i zobaczyć różne formy artystyczne: taneczne,recytatorskie, śpiew. W ten sposób wypowiedziały najserdeczniejsze słowa - o domu rodzinnym, niewysłowionej dobroci matczynego serca i ojcowskiej trosce. Licznie zgromadzeni rodzice cieszyli się na widok występujących pociech. Po zakończeniu części artystycznej na rodziców i uczniów czekały kolejne atrakcje, m.in. wspólne ognisko, zabawy na dmuchańcach, wata cukrowa, popcorn itp. Święto Rodziny było wspaniałą okazją do integracji,  wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i nauki. Zadowolenie, uśmiech na twarzach uczniów, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili.

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2018 16:04
 


Strona 6 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj645
wczoraj634
w tygodniu1279
w miesiącu7100
wszystkie602215
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 338 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
11 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec