Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Email Drukuj PDF

W dniu 24.05.2018 r. odbyła się III edycja Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie czterech szkół z terenu Gminy Krzywcza: Szkoła Podstawowa w Babicach, Szkoła Podstawowa w Ruszelczycach, Szkoła Podstawowa w Krzywczy, Szkoła Podstawowa w Reczpolu. Zagadnienia obejmowały treści z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu gramatyki, leksyki, czytania ze zrozumieniem, pisania i komunikacji językowej. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych ( kl. IV-V oraz VI-VII). Poziom uczestników był bardzo wyrównany, o zdobyciu pierwszego miejsca decydowały detale. Laureatami konkursu w następujących kategoriach zostali:

KL. IV-V

1 miejsce - Dominik Banaś (Szkoła Podstawowa w Ruszelczycach)

2 miejsce - Łukasz Rabczak (Szkoła Podstawowa w Babicach)

3 miejsce - Amelia Sobol (Szkoła Podstawowa w Krzywczy)

KL. VI-VII

1 miejsce - Milena Pawłowska (Szkoła Podstawowa w Reczpolu)

2 miejsca - Nikolas Łaba (Szkoła Podstawowa w Ruszelczycach)

3 miejsce - Aleksandra Rodzeń (Szkoła Podstawowa w Krzywczy)

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Reczpolu. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie w/w konkursu była pani mgr Justyna Bury-Sarnicka. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Serdeczne podziękowania należą się paniom Annie Ekiert oraz Sylwii Kozieradzkiej za przygotowanie uczniów do konkursu oraz przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.


 

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 20:51
 

Karta rowerowa

Email Drukuj PDF

24 maja 2018 roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową. W części pierwszej egzaminu zmagali się z testem z zakresu przepisów ruchu drogowego. W drugiej części sprawdzana była umiejętność jazdy rowerem.

 

Pielgrzymko wycieczka kl. III

Email Drukuj PDF

22 maja odbyła się pielgrzymko-wycieczka uczniów klasy III naszej szkoły w Bieszczady. Dzieci najpierw dziękowały Bogu za dar I spowiedzi i Komunii św. za przyczyną Matki Bożej Pięknej Miłości w sanktuarium w Polańczyku, następnie udały się nad Zalew Soliński i zaporę wodną. Po południu pojechały do ośrodka Caritas w Myczkowcach. Tam, po obiedzie, zwiedzały wystawę miniatur drewnianych budynków sakralnych terenu Pogórza Karpackiego (kościoły łacińskie, cerkwie prawosławne i greckokatolickie) w Parku Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej, następnie Ogród Biblijny przedstawiający najważniejsze wydarzenia Starego i Nowego Testamentu, urozmaicone roślinnością z Ziemi Świętej oraz mini-zoo. Wieczorem, pełne wrażeń powróciły do Reczpola.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 08:24
 

Lekcja biblioteczna

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 21 maja, odbyło się kolejne spotkanie pani Agnieszki Strojek z przedszkolakami. Dzieci wysłuchały kilku utworów Joanny Papuzińskiej ze zbioru opowiadań "Nasza Mama Czarodziejka" - mówiące o codziennym życiu, w którym mogą zdarzyć się niezwykłe i niecodzienne rzeczy. Główną bohaterką jest mama, która "czaruje" co dzień. Pod czujnym okiem pani Agnieszki dzieci zrobiły dla swoich mam kwiatki z rolek papierowych i kolorowego papieru w związku ze zbliżającym się DNIEM MATKI.

 

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 12:48
 

Szkolny Mistrz Ortografii

Email Drukuj PDF

Szkolny Mistrz Ortografii - konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VII. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie. Do etapu II zakwalifikowało się 10 uczniów. I miejsce i tytuł "Szkolny Mistrz Ortografii" otrzymała uczennica klasy VI - Milena Pawówska, II miejsce  - Eryk Phung Van, III miejsce - Aleksandra Bajda.

Ponadto uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie literackim, polegającym na napisaniu legendy o Reczpolu. Najciekawsze prace należą do uczniów: Aleksandry Bajda, Piotra Susa, Szymona Pawłowskiego - wszyscy otrzymali I miejsca. Wyróżnienie przyznano - Gabrieli Leszczuch i Mai Jęderko.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2018 12:30
 


Strona 7 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj284
wczoraj593
w tygodniu284
w miesiącu6105
wszystkie601220
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 196 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec