Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Siódmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Email Drukuj PDF

29 września 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długiej przerwie wakacyjnej, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W naszej szkole zmagania z tabliczką mnożenia odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasa III pod kierunkiem p. Aleksandry Bednarz i klasy IV-VII pod kierunkiem p. Agnieszki Cempura. Uczniowie klas IV-VII rozegrali zacięte mecze na komputerach. W ciągu dwóch minut musieli podać jak najwięcej wyników z mnożenia w zakresie do 100. Zwycięzcami meczu zostali:

  • klasa IV - Gabriela Leszczuch
  • klasa V - Błotnicki Przemysław
  • klasa VI - Milena Pawłowska
  • klasa VII - Mateusz Mazur
W klasie III uczniowie przeszli przez następujące etapy: test pisemny, quiz, rozwiązywanie działań na platformie MatZoo. Po zsumowaniu punktów mistrzem tabliczki mnożenia został Adrian Mielnikiewicz, tuż za nim uplasowali się Bartłomiej Sus i Klaudia Szpytman.

Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2017 15:30
 

Igrzyska Dzieci

Email Drukuj PDF

W dniu 19 września 2017r na stadionie "Juvenia" w Przemyślu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce. Na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy reprezentowali szkołę w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rywalizowali m.in. w biegu na 60m i 600m , skoku  w dal, rzucie piłeczką palantową. Najlepiej z naszych uczniów  spisała się Martyna Wilgucka, która zajęła 2 miejsce w powiecie. Pozostali uczniowie uplasowali się tuż za podium  w swoich konkurencjach. Był to dobry prognostyk na cały rok szkolny.


 

Spotkanie z policjantem

Email Drukuj PDF

W dniu 18 września 2017r. uczniów klas I-III odwiedził funkcjonariusz Komisariatu Policji w Dubiecku - sierż. szt. Maciej Sochacki.  Pogadanka z uczniami dotyczyła bezpiecznej drogi do/ze szkoły. Policjant tłumaczył, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. Uczniowie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami i zadawać pytania.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Email Drukuj PDF

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r. Inauguracja rozpocznie  się Mszą Świętą celebrowaną w miejscowym kościele o godzinie 8.00. Następnie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do szkoły na spotkanie z dyrekcją i wychowawcami.

Poprawiony: sobota, 02 września 2017 19:14
 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą Św. celebrowaną przez księdza Jana Rogulę w miejscowym kościele. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor  powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli.  Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.  Najwyższą średnią ocen, a tym samym miano "Wzorowego Ucznia" uzyskała uczennica klasy V -  Milena Pawłowska. Serdecznie jej gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. W gronie osób z najwyższą średnią w szkole  w klasach IV-VI znaleźli się:
Laura Fudali, Karolina Strojek i Eryk Phung Van. Wręczone zostały również nagrody za czytelnictwo oraz za 100 % frekwencję. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Były wspólne rozmowy i refleksje, było wiele radości, ale też i łez wzruszenia - szczególnie wśród  uczniów klasy trzeciej, którzy  żegnali  się z Panią.  Ten rok należy już do przeszłości. Przed uczniami i nauczycielami wakacje.


 


Strona 7 z 101

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj51
wczoraj710
w tygodniu51
w miesiącu7496
wszystkie373314
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec