Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Wieczór andrzejkowy

Email Drukuj PDF

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów ... wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 21 listopada w godzinach od 16.00 - 19.00 odbyła się długo wyczekiwana Zabawa Andrzejkowa. Klasa VI udekorowała salę, a samorząd uczniowski zajął się muzyką i przeprowadził wróżby. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość. Dziewczyny miały okazję, jak na wieczór andrzejkowy przystało, powróżyć sobie i sprawdzić, która pierwsza wyjdzie za mąż lub jakie imię będzie miał ich przyszły chłopak. Każdy uczeń podczas zabawy mógł skorzystać z poczęstunku. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 20:10
 

Spotkanie z Rodzicami

Email Drukuj PDF

W najbliższą środę tj. 22 listopada 2017 roku odbędzie się spotkanie Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas w godzinach od 16.00 - 17.00.

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Email Drukuj PDF

20 listopada już po raz czwarty obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto to zostało ustanowione - na wniosek Rzecznika Praw Dziecka - przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku. W dniu dzisiejszym dzień ten był również obchodzony w naszej szkole. Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali uroczysty apel, podczas którego przekazali swoim starszym i młodszym kolegom złote myśli, dotyczące praw dziecka, ale także i ich obowiązków.

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 16:59
 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku

Email Drukuj PDF

9 czerwca 2017 roku Sejm RP zdecydował, że rok 2018 obchodzony będzie w Polsce m.in. pod patronatem abp. Ignacego Tokarczuka, byłego metropolity przemyskiego.  Z tej okazji 8 listopada  w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku. Wzięło w nim udział 12 uczniów klas VI-VII. Czołowe miejsca w konkursie zdobyli:

I miejsce - Milena Pawłowska kl. VI

II miejsce - Eryk Phung Van kl. VII

III miejsce - Jabub Wojtowicz kl. VII
Organizatorem konkursu był ks. Jan Rogula.

Uczestnicy konkursu

Zwycięzcy konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 16:44
 

Szkolny Konkurs na Najpiękniejszy Różaniec

Email Drukuj PDF

20 listopada odbyło się rozstrzygnięcie  i wręczenie nagród uczestnikom VI edycji Szkolnego Konkursu na "Najpiękniejszy Różaniec". W konkursie brało udział 13 uczniów, którzy z pomocą swoich najbliższych wykonali prace konkursowe. Wszystkie różańce wykonane zostały bardzo pięknie, z różnych materiałów i różnymi technikami. Jury za najpiękniejsze różańce uznało wykonane przez:

Kamila i Dawida Szpytman - I miejsce

Adriana Wojtowicza - II miejsce

Grażynę Littner - III miejsce

Pozostałe prace, wykonane przez: Gabriela Bugaja, Marcela Gądka, Julię Iwasieczko, Kornelię Strojek, Klaudię Szpytman, Jakuba Śwista, Martynę Wilgucką i Jakuba Winiarskiego otrzymały wyróżnienie. Konkurs został zorganizowany przez p. Małgorzatę Brożyniak i ks. Jana Rogulę.

Poprawiony: poniedziałek, 20 listopada 2017 16:48
 


Strona 8 z 106

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj956
wczoraj1113
w tygodniu4003
w miesiącu19891
wszystkie433457
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 276 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
22 Lutego 2018
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba