Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym zainaugurowano XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża". Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto  w ramach trwającej od 2001 roku, Kampanii Społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Co roku  Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa naszych uczniów. Tydzień czytania potrwa do 13 czerwca 2017r. W dniu dzisiejszym gościem naszej szkoły była wieloletnia nauczycielka - Pani Wiktoria Bajda.

7 czerwca 2017 r. drugi dzień czytania dzieciom "Bajek - Pomagajek". W tym dniu czytała dzieciom pani Agnieszka Strojek.

8 czerwca 2017 r. czytał bajki dzieciom - pan Wiesław Zatwardnicki - przedstawiciel OSP w Reczpolu.

9 czerwca - czytał dzieciom Pan Krzysztof Wanat - trener UNUM

Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 13:54
 

Gminny Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF
1 czerwca klasy starsze od IV - VI zebrały się w Babicach na gminnych obchodach dnia dziecka. Wśród szerokich atrakcji uczniowie mogli liczyć na pokazy OSP Babice, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko oraz wiele innych atrakcji. Po wyczerpującym dniu, z uśmiechem na twarzy powrócili do domu.
Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 20:54
 

Gminny Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

31 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w gminnej imprezie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanej przez Gminę Krzywcza w Dworku w Babicach. Uroczystego otwarcia Gminnego Dnia Dziecka dokonał Wójt Gminy Krzywcza Wacław Pawłowski oraz przewodniczący  Rady Gminy Piotr Pytlowany. Następnie uczniowie brali udział w różnych atrakcjach, min. malowanie buziek, wspólne ognisko, dmuchańce, wystawy i konkursy Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Europejskie Koło Fortuny.

 

 

 

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 20:54
 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Email Drukuj PDF

30 maja 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas  IV - VI  z ratownikiem medycznym, panem Arkadiuszem Bugaj. Spotkanie miało na celu kształtowanie już od najmłodszych lat właściwych zachowań w  sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zostały przedstawione uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zasady postępowania przy omdleniach, krwotokach i zadławieniach. Uczniowie poznali kolejność udzielania informacji służbom ratunkowym oraz utrwalili numery alarmowe. Uczniowie mieli również okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, jak również wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 19:30
 

Dzień Rodziny

Email Drukuj PDF

Dnia 29 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto - akademia z okazji "Dnia Rodziny". Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Uczniowie chcąc podziękować  swoim Rodzicom za miłość, za serce, za radości i smutki przedstawili bogaty program artystyczny. Na program artystyczny złożyły się recytacje, przedstawienie współczesnej wersji znanej baśni "Kopciuszek, Rzepka, występ chóru szkolnego, zespół fletów prostych, zespół taneczny.  Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet łezką w oku oglądali występy swoich pociech.

Współczesna wersja Kopciuszka w wykonaniu uczniów klasy II

 

"Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy III

 

Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego

 

Życzenia dla rodziców - uczniowie klasy I

Występ chóru szkolnego

 

 

Występ zespołu fletów prostych

Mateusz Mazur - klasa VI - keyboard

Zespół taneczny

 

 

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 20:55
 


Strona 9 z 101

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj51
wczoraj710
w tygodniu51
w miesiącu7496
wszystkie373314
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec