Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Nietypowa lekcja przyrody

Email Drukuj PDF

W przedostatnim dniu nauki przed wakacjami uczniowie klasy II odbyli nietypową lekcję przyrody w małej hodowli pawi w Reczpolu. Właściciele w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zwyczajach tych pięknych ptaków ozdobnych. Pozwolili dzieciom wejść do zagrody i obserwować pawie z bliska. Pawie prezentowały się przed dziećmi znakomicie, jakby rozumiały, że są obserwowane i pozują do zdjęć. Na zakończenie wizyty dzieci dostały od właścicieli słodycze oraz pamiątkowe pawie pióra. Pióra okazały się najpiękniejszymi prezentami.

Poprawiony: środa, 08 listopada 2017 20:54
 

Turniej matematyczny 1 z 10

Email Drukuj PDF

Dnia 20.06. 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny 1 z 10. Wzięło w nim udział łącznie 10 uczniów z klas IV-VI. Konkurs był wzorowany na teleturnieju 1 z 10. Przygotowane pytania  konkursowe sprawdzały wiedzę matematyczną. Zwyciężyła  uczennica klasy V Milena Pawłowska - I miejsce, Paweł Żółty kl. V  - II miejsce, Oliwia Iwasieczko kl. VI - III miejsce Laureaci otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy Turnieju - Milena Pawłowska, Paweł Żółty, Oliwia Iwasieczko

Poprawiony: wtorek, 20 czerwca 2017 18:29
 

Spotkanie z policjantem

Email Drukuj PDF

20 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie z policjantem panem Maciejem Sochackim, który przeprowadził pogadankę dotyczącą "Bezpieczeństwa w czasie wakacji".

 

Pasowanie na czytelnika

Email Drukuj PDF

13 czerwca odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, obejrzeli występ w wykonaniu starszych kolegów i musieli wykazać się znajomością postaci bajkowych. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Po zakończeniu pasowania odbyło się podsumowanie Tygodnia Czytania Czytania w naszej szkole. Najaktywniejsi uczniowie  otrzymali nagrody, a wszyscy zakładki do książek i ulotki informacyjne dla rodziców ukazujące korzyści czytania dzieciom. Wszystkim zaproszonym gościom, którzy promowali w naszej szkole czytanie jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w tę ważną akcję!

 

 

 

Poprawiony: piątek, 16 czerwca 2017 07:43
 

Wycieczka szkolna

Email Drukuj PDF
W dniach 7-9 czerwca uczniowie klas III- VI wraz ze swoimi opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Bochni,  Krakowa i Częstochowy.Pierwszym punktem naszego pobytu była kopalnia soli w Bochni. Uczniowie mieli okazję poznać historię patronki górników z kopalni soli - św. Kingi, a także najstarsze sposoby wydobywania soli. Niewątpliwą atrakcją był przejazd kolejką po terenie kopalni. Dzień zakończyliśmy zabawą w wodzie w Aquaparku w Krakowie. Następnego dnia udaliśmy się do Klasztoru na Jasną Górę - Sanktuarium Polaków, miejsca modlitwy i wielu narodowych pamiątek. Była to wspaniała lekcja historii, geografii a zarazem religii. Następne miejsce w Częstochowie to Muzeum Zapałek oraz  Park Miniatur Sakralnych, gdzie w zaledwie jedno popołudnie uczniowie mogli przemierzyć Świat, gdyż najpiękniejsze chrześcijańskie bazyliki były w tym miejscu. Dodatkową atrakcją był Park Linowy. Ostatni nasz dzień był zarezerwowany dla Energylandii - parku rozrywki, niesamowitych przeżyć i szalonych chwil. Wracając do domu uczniowie jednym głosem stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka, której długo nie zapomną.
Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 15:26
 


Strona 11 z 104

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj836
wczoraj1095
w tygodniu4763
w miesiącu13239
wszystkie403209
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
20 Stycznia 2018
Imieniny obchodzą
Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.
Zodiak: Wodnik