Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

teatr, architektura, ...

Email Drukuj PDF

teatr, architektura, ... - słów kilka o wyjeździe do Przemyśla.

"Pewnego ciepłego, czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley ..." Tak rozpoczyna się historia o niezwykle barwnej, może troszkę lekkomyślnej, rudej i piegowatej dziewczynce. O tym ile niesamowitych przygód miała Ania mogli przekonać się uczniowie klasy IV i V, którzy w dniu 05.01.2011r obejrzeli przedstawienie pt. "Ania z Zielonego Wzgórza", adaptację powieści L.M. Montgomery w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Sztuka została wystawiona w PCKiN Zamek w Przemyślu.

Wyjazd do teatru nie był jedyną atrakcją tego dnia. Korzystając z okresu bożonarodzeniowego uczniowie obejrzeli szopki w przemyskich kościołach. Podziwiali przepiękną architekturę starego grodu nad sanem. W archikatedrze grecko-katolickiej obejrzeli zabytkowy XVII-wieczny ikonostas. Przemyśl, to nie tylko historia czego namacalnym dowodem jest niedawno otwarta "Galeria Sanowa", którą także "zwiedzili" uczniowei. Zadowoleni z tak bogatego w przeżyciu dnia wszyscy szczęśliwie powrócili do domów.

Zredagowała: M. Tenus

W tym też dniu uczniowie nauczania zintegrowanego i oddziału przedszkolnego wyjechały na spektakl pt. "Calineczka". Sztuka dzieciom bardzo się podobała, dzieci wróciły zadowolone.

Zredagowała: M. Tymczyk

Poprawiony: poniedziałek, 10 stycznia 2011 13:24
 


Strona 101 z 101

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj50
wczoraj710
w tygodniu50
w miesiącu7495
wszystkie373313
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec