Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

W krainie baśni i legend - konkurs rozstrzygnięty

Email Drukuj PDF

W tegorocznej edycji konkursu "W krainie baśni i legend" udział wzięło 23 uczniów z klas IV-VI z terenu gminy Krzywcza, w tym 18 ze Szkoły Podstawowej w Reczpolu. Komisja konkursowa dokonała oceny biorąc pod uwagę następujące kryteria: wartość artystyczną, łatwość operowania słowem, kreatywność ucznia, oryginalność baśni, zawarcie w pracy elementów charakteryzujących baśń jako gatunek epicki, samodzielność, estetykę pracy, pomysłowość, bogactwo języka, dobór tytułu pracy, poprawność stylistyczną, gramatyczną, ortograficzną i interpunkcyjną. Komisja mając na względzie powyższe wytyczne regulaminu postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce - Zuzanna Janeczko kl. IV
Kamila Waśko kl. VI

II miejsce - Aleksandra Lewiarz kl. VI

III miejsce - Natalia Amarowicz kl. V

Wyróżnienia przyznano uczennicy klasy VI Kamili Iwasieczko oraz uczennicy klasy V Izabeli Pawłowskiej.
Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Tenus.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 08:42
 

Filcowanie na sucho - warsztaty

Email Drukuj PDF

W sobotę 14 stycznia odbyły się kolejne warsztaty w ramach realizacji projektu pod hasłem W życie z pasją finansowanego przez WBK Bank Zachodni. Podczas spotkania grupa uczniów zapoznała się z techniką filcowania na sucho. Więcej informacji w zakładce PROJEKTY.

 

Zamykamy I semestr

Email Drukuj PDF

20 stycznia 2012 r. kończy się I semesrt r. szk. 2011/2012 W związku z tym, 18 stycznia b.r. o godz. 13.30 odbędzie się Posiedzenie Klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej. 20 stycznia zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie  z funkcjonariuszem policji o godz. 15-tej. Następnie odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

Zabawa noworoczna dla wszystkich dzieci  [ oddz.przedszk. - kl.VI]jest zaplanowana na czwartek- 26 stycznia b.r.

Poprawiony: piątek, 13 stycznia 2012 12:42
 

W życie z pasją ...

Email Drukuj PDF

"W życie z pasją" - pod takim hasłem po raz kolejny nasza szkoła pozyskała dotację na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania i pasje w zakresie różnorodnych technik artystycznych. Celem projektu jest zorganizowanie w okresie od grudnia do czerwca 2012 roku zajęć poznawczo - twórczych z zakresu rękodzieła artystycznego oraz fotograficznego. Zadania zaplanowane w projekcie obejmują organizację zajęć warsztatowych z decoupage na szkle, tkaninach, styropianie, filcowanie na mokro i sucho, quirling, scrapbooking  itp oraz warsztaty fotograficzne połączone z plenerami. Warsztaty będą prowadzone nieodpłatnie przez nauczycieli. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby uczniów naszej szkoły, którzy czas wolny od nauki chcą spędzić w sposób atrakcyjny. W czasie zajęć nauczą się różnorodnych technik rękodzielniczych i fotograficznych, które niewątpliwie będą przydatne w ich późniejszym życiu. Za pozyskane pieniądze zostały zakupione materiały do prowadzenia zajęć. O terminach i tematyce zajęć uczniowie będą informowani na bieżąco.

 

Poprawiony: środa, 28 grudnia 2011 19:30
 

Jasełka w szkole i kościele

Email Drukuj PDF

Grupa uczniów klas starszych ze szkoły podstawowej  przygotowała i przedstawiła  misterium  Bożonarodzeniowe -w szkole 22 grudnia a w kościele 24 grudnia przed pasterką.  Nad młodymi aktorami czuwała pani Maria Amarowicz [ widać było profesjonalizm] i ksiądz wikariusz Marek Kilar. Uczniowie wzorowo wywiązali się ze swojego zadania.  Bardzo dziękuję  i gratuluję dzieciom i opiekunom  przygotowania wspaniałego przedstawienia.

 


Strona 101 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj55
wczoraj676
w tygodniu2767
w miesiącu10239
wszystkie622870
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
18 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec