Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Do stołu zasiąść czas...

Email Drukuj PDF

Dzisiejsze warsztaty kuchenne poświęciliśmy sporządzeniu pierogów i uszek na klasową Wigilię. Mateusz Fednar wykazał się umiejętnością zagniatania ciasta, Mateusz Buś wycinał za pomocą formy całkiem "zgrabne" uszka. Najładniejsze pierogi formowały Sabinka  Błotnicka i Kamila Iwasieczko. Wszystkim sekundował Arek Wanat z obserwatorem zajęć Patrykiem Iwasieczko[ 5 lat]. Troszkę przesoliliśmy wodę ale przecież dopiero się uczymy!...

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2011 12:56
 

Świątecznych ozdób czar

Email Drukuj PDF

"Święta, święta, radości tyle w nas. Święta, święta choinki ubrać czas" - w dniach 12-14 grudnia w godzinach popołudniowych uczniowie klasy V i VI mieli możliwość wykonania bombek na "domowe" choinki. Bombki te to nie tylko unikatowa i oryginalna ozdoba na choinkę, ale również kolejne doświadczenie w dziedzinie rękodzieła. Wszyscy chętni uczniowie wykonali cudowne dzieła techniką decoupage oraz z satyny.

 

" W krainie baśni legend"

Email Drukuj PDF

Już po raz drugi nasi uczniowie biorą udział w  Gminnym Konkursie " W krainie baśni i legend". Przedmiotem konkursu jest samodzielne napisanie baśni lub legendy o tematyce nawiązującej do miejsc lub obiektów ważnych, historycznych, sakralnych znajdujących się w miejscowości, w której mieszka uczestnik konkursu. Uczniowie klas IV - VI tworzą  piekne prace pod nadzorem  Pani Małgorzaty Tenus.

O ogłoszeniu wyników konkursu szkoły zostaną powiadomione w terminie późniejszym.

 

Dziękujemy

Email Drukuj PDF

"Cicha noc, święta noc" - słowa tej starej kolędy rozbrzmiewały dziś w naszej szkole w kilku językach. Stanowiły motto programu słowno - muzycznego, który wykonali uczniowie klasy VI. Tym występem chcieli podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu bożonarodzeniowym. W imieniu organizatorów tej niecodziennej imprezy serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w późne niedzielne popołudnie. Dziękujemy za zakup ozdób świątecznych i biżuterii. Jesteśmy szczerze podbudowani atmosferą jaka panowała, a także kwotą, którą uzyskaliśmy na organizację wycieczki szkolnej - 932 zł.

 

Święta tuż, tuż...

Email Drukuj PDF

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ogłoszono konkursy nawiązujące do tradycji tych świąt. Są to:

Gminny Konkurs "Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy 2011" - organizator Gmina Krzywcza,

Powiatowy Konkurs na ozdoby swiąteczne -kategoria " Pierniki tradycyjne i współczesne"- organizator Muzeum Ziemi Przemyskiej

Nasza szkoła bierze liczny udział w obu imprezach. Pierniki świąteczne upiekły dzieci pod bacznym okiem pań: J. Bednarz i E.  Czubocha.

Ogłoszenie wyników konkursu muzealnego nastąpi 16 grudnia a gminnego 21 grudnia 2011r.

Z niecierpliwością czekamy!

 


Strona 103 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj284
wczoraj593
w tygodniu284
w miesiącu6105
wszystkie601220
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 207 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec