Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Spotkanie z tradycją - dyskoteka jakiej jeszcze nie było

Email Drukuj PDF

Niecodzienna impreza odbyła się 10 listopada w naszej szkole. Na dyskotekę z udziałem klas IV-VI przybyły wiedźmy, diabły, diablice, chochliki, duchy, urocza pielęgniarka, pirat, ślicznotka z lat 70-tych, panna młoda i inne tajemnicze postacie.

Wieczór rozpoczął się krótką prelekcja na temat tradycji Halloween i Zaduszek. Następnie odbył się szybki konkurs sprawdzający uzyskane wiadomości.

Potem już tylko szereg zabaw integrujących grupę, tańce, hulanki, a na końcu opowieści "mrożące krew w żyłach" w wykonaniu naszych uczniów.

Szkoda jedynie, że nikt nie uwiecznił tej imprezy na fotografii, gdyż wymienione postacie prezentowały się naprawdę zjawiskowo.

 

FILCOWE FANTAZJE

Email Drukuj PDF

Bieżący rok szkolny przebiega pod hasłem "Rok szkoły z pasją". Zadaniem szkoły jest umożliwienie uczniom udziału w ciekawych i atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, które rozwijają ich pasje i talenty. Wychodząc naprzeciw, w naszej szkole zorganizowany zostanie cykl warsztatów z rękodzieła artystycznego. Ręcznie robione przedmioty są unikatowe i niepowtarzalne, emanują nieodpartym urokiem, mają swoją duszę i charakter. W dniu 12 listopada 2011 roku zorganizowane zostały 6 godzinne warsztaty z filcowania na mokro. Podczas tych zajęć uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi zasadami i technikami filcowania, formowali elementy ozdób z filcu (kulki, dredy). Następnie wyczarowywali z kulek,  dredów, koralików niepowtarzalną biżuterię (kolczyki, bransoletki). Praca do łatwych nie należała, uczniowie dzielnie zmagali się z kolejnymi etapami filcowania. Dzięki zdobytemu dziś doświadczeniu uczniowie wzbogacili się nie tylko o piękną biżuterię, ale również o pomysł, dzięki któremu mogą tworzyć wspaniałe prezenty dla najbliższych. W zajęciach brali udział zarówno uczniowie naszej szkoły jak i absolwenci.

Poprawiony: sobota, 12 listopada 2011 17:25
 

Konkurs Recytatorski

Email Drukuj PDF

21 listopada 2011r.  w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbędzie się konkurs recytatorski pt. "Nie obejdzie się bez misiaę.  SP w Reczpolu będą reprezentować: Z. Janeczko, G. Tomaszewska, K. Wróbel, Sz. Tomaszewski.

 

Reczpol "zabłysnął"

Email Drukuj PDF

Podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Babicach, w dniu 11 listopada br, wyróznił się zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Reczpolu. Ich udział w konkursie " Moja Mała Ojczyzna" był największy.

"Zgarnęli" 3 nagrody, 2 wyróznienia i 7 podziękowań za udział. Podziękowania dla pań: B. Buś i M. Brożyniak !

Tak trzymać!!!

 

Mnie ta ziemia od innych droższa - Polska

Email Drukuj PDF

Edukacyjny charakter miała akademia, która w dniu 10.11.2011r. odbyła się w naszej szkole. Celem głównym tego widowiska było przybliżenie uczniom dziejów naszej Ojczyzny, a przede wszystkim wydarzeń łączących się z datą 11 listopada 1918 i postacią Józefa Piłsudskiego. Temat przewodni montażu słowno muzycznego brzmiał: "Mnie ta ziemia od innych droższa - Polska". Akademie pod opieką wychowawczyni przygotowali uczniowie klasy VI

 

Poprawiony: czwartek, 10 listopada 2011 11:20
 


Strona 105 z 119

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj34
wczoraj676
w tygodniu2746
w miesiącu10218
wszystkie622849
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
18 Stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata,
Małgorzata, Piotr, Pryska

Do końca roku zostało 348 dni.
Zodiak: Koziorożec