Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home
Aktualności

Rajd rowerowy

Email Drukuj PDF

"Lekarz leczy, ale natura uzdrawia" - kierując się tym mottem uczniowie klasy IV i VI pod czujnym okiem wychowawców udali się na rajd rowerowy do Średniej. Punktem docelowym były Kurhany - starożytne mogiły. Trasa do łatwych nie należała. Wiodła przez kręte, leśne dróżki oraz wyboiste drogi. Podczas trasy wszyscy podziwiali uroki tegorocznej wiosny. Pogoda była wspaniała. Piękne łąki położone na pagórkach mieniły się od kolorów. Uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że majówka była udana. Już niedługo z pewnością ja powtórzymy.

 

OBUT 2011

Email Drukuj PDF

17 maja uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasisty. Badanie przeprowadzane było pod patronatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W ciągu 90 minut uczniowie rozwiązali dwa testy. Osobno sprawdzane były umiejętności z języka polskiego i z matematyki.

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2011 19:02
 

Aktualne wydarzenia w szkole

Email Drukuj PDF

12 maja b.r. -wywiadówka wszystkich klas ,godz.14.00

13 maja b.r. - wyjazd do Przemyśla na sztukę teatralną " Baśnie  Andersena"- Zamek Kazimierzowski , godz. 9.00

17 maja b.r. - udział w etapie wojewódzkim konkursu " Wiem, o czym czytam" w Pruchniku , dwóch uczennic kl. V

17 maja b.r. - Ogólnopolskie badanie umiejętności trzecioklasistów - OBUT 2011

 

 

dzien flagi

Email Drukuj PDF

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Flagi. Uczniowie klasy drugiej i piątej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Fot w galerii.

Poprawiony: piątek, 06 maja 2011 11:45
 

Pamiętamy i czcimy rocznice

Email Drukuj PDF

Miesiąc maj obfituje w rocznice wielu ważnych wydarzeń o charakterze  religijno-historycznym.W tym rok wzbogaciliśmy się o jeszcze jedno doniosłe święto- nasz rodak papież- Jan Paweł II otrzymał tytuł  BŁOGOSŁAWIONY.
To wydarzenie  społeczność naszej szkoły  uczciła okolicznościowym programem artystycznym przygotowanym przez p. Ewę Czubochę i ucz. kl .III i V.

,, Królowo Polski- modl  się za nami?-   3MAJA- SWIETO MARYI KROLOWEJ POLSKI

Cześć jaką oddają Polacy Matce Bożej jest powszechnie znana. W celu przybliżenia  tego faktu historycznego ?zwierzenia narodu polskiego i obrania  Maryi na Królowę Polski,uczniowie kl. IV i V przygotowali montaż słowno- muzyczny. W programie przypomniano m.in. historyczne słowa:
Tekst Ślubów Jana Kazimierza
1 kwietnia 1656
,,  Wielka Boga Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico. Ja, Jan Kazimierz, za zmiłowaniem Syna Twojego, Króla królów, a Pana mojego i Twoim miłosierdziem król, do Najświętszych stóp Twoich przypadłszy, Ciebie dziś za Patronkę moją i za Królową państw moich obieram. Tak samego siebie, jak i moje Królestwo polskie, księstwo litewskie, ruskie, pruskie, mazowieckie, żmudzkie, inflanckie, smoleńskie, czernichowskie oraz wojsko obu narodów i wszystkie moje ludy Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twej pomocy i zlitowania w tym klęsk pełnym i opłakanym Królestwa mojego stanie przeciw nieprzyjaciołom Rzymskiego Kościoła pokornie przyzywam?..?

Witaj Majowa Jutrzenko!- 220 rocznica konstytucji 3-maja 1791r.
Wspomnienie uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, a także okoliczności w jakiej się rodzila ,  twórców tego ważnego dla narodu polskiego dokumentu,była motywem przewodnim drugiej części akademii.

Akademia ,, Święta majowe? przygotowana przez p. M. Tenus

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2011 07:36
 


Strona 109 z 118

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj461
wczoraj535
w tygodniu2579
w miesiącu11832
wszystkie506469
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 195 gości i 1 użytkownik 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
22 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Achacjusz, Achacy, Agenor, Alban,
Broniwoj, Flawiusz, Innocenty,
Innocenta, Kirył, Paulina

Do końca roku zostało 193 dni.
Zodiak: Rak