Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home projekty W życie z pasją...

W życie z pasją...

Email Drukuj PDF

"W życie z pasją" - pod takim hasłem po raz kolejny nasza szkoła pozyskała dotację na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania i pasje w zakresie różnorodnych technik artystycznych. Celem projektu jest zorganizowanie w okresie od grudnia do czerwca 2012 roku zajęć poznawczo - twórczych z zakresu rękodzieła artystycznego oraz fotograficznego. Zadania zaplanowane w projekcie obejmują organizację zajęć warsztatowych z decoupage na szkle, tkaninach, styropianie, filcowanie na mokro i sucho, quirling, scrapbooking  itp oraz warsztaty fotograficzne połączone z plenerami. Warsztaty będą prowadzone nieodpłatnie przez nauczycieli. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzeby uczniów naszej szkoły, którzy czas wolny od nauki chcą spędzić w sposób atrakcyjny. W czasie zajęć nauczą się różnorodnych technik rękodzielniczych i fotograficznych, które niewątpliwie będą przydatne w ich późniejszym życiu. Za pozyskane pieniądze zostały zakupione materiały do prowadzenia zajęć. Są to m.in. farby, kleje, preparaty do spękań, tkaniny, wstążki, materiały biurowe, krepina, wełna czesnkowa, styropianowe kule i jajka, filc, wstążki itp.

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:

GRUDZIEŃ:

1. Bombki choinkowe - technika decoupage (3 spotkania 4 godzinne)
2. Bombki choinkowe - satyna i wstążka (3 spotkania 4 godzinne)

STYCZEŃ:

1. Filcowanie na sucho - broszki (2 spotkania 5 godzinne)

LUTY - ferie zimowe (pierwszy tydzień):

1. Decoupage na szkle - 1 spotkanie 5 godzinne.
2. Decoupage na tkaninach - 1 spotkanie 5 godzinne.
3. Wyjazd na lodowisko i do kina Helios w Rzeszowie (10 godzin).
4. Kwiaty z krepiny - 1 spotkanie 5 godzinne.
5. Filcowanie na mokro - naszyjniki i bransoletki - (1 spotkanie 5 godzinne).

MARZEC:

1. Ozdoby i dekoracje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych - pisanki wykonane różnymi technikami (batiakowe, decoupage, wstążeczkowe, filcowe) - 3 spotkania 5 godzinne.
2.Scrapbooking, quirlling - wykonanie kartek świątecznych (1 spotkanie 5 godzinne).

KWIECIEŃ:

1. Żywe obrazy - plenery fotograficzne (2 spotkania 5 godzinne).

MAJ:

1.Obróbka zdjęć - wykonanie wystawy lub albumu (1 spotkanie 4 godzinne).
2. Moje magiczne miejsce - prezentacja na temat ciekawego miejsca w regionie, zbieranie materiałów, przeprowadzanie wywiadów (1 spotkanie 5 godzinne).
3. Wykonanie prezentacji z wykorzystaniem zebranych materiałów (1 spotkanie 4 godzinne).

CZERWIEC:

1.Trzydniowa wycieczka do Zakopanego - spotkanie ze sztuką góralską.
2. Podsumowanie projektu.

REALIZACJA PROJEKTU:

GRUDZIEŃ:

Zajęcia otwierające  projekt rozpoczęły się 9 grudnia. Podczas zajęć ustalono nowy harmonogram  na najbliższe 6 miesięcy. W tym dniu również odbyły się zajęcia z decoupage na styropianowych kulach. W miesiącu grudniu odbyło się 6 spotkań trwających po 4 godziny. Na zajęciach uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne (głównie bombki choinkowe) różnymi technikami tj. decoupage, filcowanie na sucho, wstążeczkowa, satynowa. Podczas tych zajęć wykonali również stroiki świąteczne z przeznaczeniem na konkurs organizowany przez Świetlicę Wiejską w Babicach. 2 stroiki zajęły I miejsce w konkursie.

 

STYCZEŃ:

W dniu 14 stycznia odbyły się warsztaty z filcowania na sucho. Podczas 5 godzinnego spotkania uczniowie zapoznali się z techniką oraz wykonali po kilka broszek. Zajęcia spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczestników.

STYCZEŃ:

30 i 31 stycznia 2012 roku (ferie zimowe) odbyły się pięciogodzinne zajęcia dla uczniów naszej szkoły, którzy czas wolny w czasie ferii zimowych chcieli spędzić w atrakcyjny sposób. W tych dniach uczestnicy zajęć zdobili techniką decoupage pojemniki szklane. Po zajęciach powstała okazała galeria prac uczniowskich.

1 luty 2012 roku - to już trzeci dzień naszych zajęć i chociaż zima za oknem, a termometry wskazywały -16 stopni C nasi uczestnicy nie zawiedli i zjawili się w komplecie. W tym dniu zaczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie zdobili styropianowe jaja i figurki. Na koniec wykonali z filcu kolekcję motyli i serduszek.

Z uwagi na bardzo niskie temperatury kolejne zajęcia zostały odwołane. Odbyły się po feriach.

21 lutego 2012 roku - grupa uczniów wyjechała do Rzeszowa, gdzie obejrzeli film w Multikinie oraz uczestniczyli w zajęciach rekreacyjnych na lodowisku. Podziękowania dla rodziców uczniów za wsparcie finansowe przy realizacji wyjazdu do Rzeszowa.

22 lutego 2012 roku - dzięki uprzejmości p. Stanisława Bajdy uczestnicy projektu brali udział w kuligu.

25 lutego 2012 roku - to już kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu "W życie z pasją". W tym dniu uczestnicy wykonywali wiosenne kwiaty z krepiny oraz zaczęli przygotowania do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Zajęcia bardzo podobały się uczestnikom, trwały od godz. 9.00 - 15.00. Wykonane podczas warsztatów kwiaty zdobią korytarz szkolny.

3 marca 2012 roku - uczestnicy projektu rozpoczęli "przygotowania" do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pięciogodzinne warsztaty poświęcone zostały na zdobienie pisanek techniką decoupage. Wykonane pisanki zostały wystawione na wystawę szkolną, którą podziwiała społeczność lokalna.

9 marca 2012 roku - podczas kolejnego spotkania uczniowie wykonali kartki świąteczne.

26, 27 marca 2012 roku - w tych dniach odbyły się dwa spotkania 4 godzinne poświęcone na wykonanie dekoracji świątecznych techniką filcowania na sucho. Uczniowie z wełny czesankowej wyczarowali kurczaki, zajączki oraz wspaniałe świąteczne stroiki. Przygotowali również pisanki na konkurs organizowany przez Wójta Gminy Krzywcza.

28 marca 2012 roku - w tym dniu uczestnicy opanowali kolejną technikę zdobienia pisanek. Tym razem pisanki zdobione były cekinami i kolorowymi wstążkami.

16 maja 2012 roku - grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach - decoupage na tkaninach. Podczas zajęć naklejali serwetki na tkaniny za pomocą kleju wykorzystywanego do decoupage. Powstała w ten sposób "mała galeria obrazów".

 

Poprawiony: niedziela, 20 maja 2012 08:09  

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj154
wczoraj642
w tygodniu1423
w miesiącu12013
wszystkie607128
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec