Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home projekty Mogę, chcę, potrafię...- projekt zajęć pozalekcyjnych

Mogę, chcę, potrafię...- projekt zajęć pozalekcyjnych

Email Drukuj PDF

"Mogę, chcę, potrafię, nauczę innych" - pod takim hasłem po raz kolejny nasza szkoła pozyskała dotację na prowadzenie zajęć pozalekcyjnych  dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje zainteresowania i pasje. Projekt zakłada  zorganizowanie w okresie od stycznia do grudnia 2014 roku różnorodnych zajęć warsztatowych dla chętnych uczniów. Jest odpowiedzią na potrzeby uczniów naszej szkoły, którzy czas wolny od nauki chcą spędzić w sposób atrakcyjny. Po podpisaniu umowy z Fundacją, za otrzymane pieniądze zostaną zakupione materiały do prowadzenia zajęć. Głównym celem projektu jest rozwijanie i zwiększanie aktywności, rozwijanie talentów, rozbudzanie wiary we własne siły i umiejętności, a także zdolności pracy w grupie, osiągnięcie wspólnego sukcesu i pokazanie, że w małej miejscowości mogą dziać się rzeczy wielkie z udziałem dzieci w wieku 7 - 12 lat, ich nauczycieli oraz wsparciu finansowemu Banku Dziecięcych Uśmiechów. W ramach projektu będą prowadzone warsztaty rękodzielnicze, sportowe, muzyczne, teatralne, kulinarne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Realizację projektu rozpoczęto w czasie ferii zimowych. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy z prowadzonych zajęć.

20 stycznia 2014 roku

W tym dniu zajęcia w naszej szkole trwały od godziny 8.00 do 16.30. W zajęciach udział wzięło 32 uczniów. Najpierw dzieci przygotowały wyśmienitą pizzę oraz desery. Po degustacji wszyscy udali się do sali gimnastycznej, aby spalić niepotrzebne kalorie. Głównym zadaniem zaplanowanym na dzisiejszy dzień było przygotowanie upominków na nadchodzący Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do wykonywania ksiąg pamiątkowych, kwiatów z krepiny, listków itp. Młodsze dzieci wykonywały zwierzątka z wydmuszek, przypraw kuchennych i kleju wikolu.  Na zakończenie dnia odbyły się zajęcia komputerowe. Zajęcia w tym dniu prowadziły panie Joanna Bednarz, Danuta Głuszko, Agnieszka Strojek

21 stycznia 2014 r.

To już drugi dzień naszych spotkań ze sztuką. W tym dniu dzieci poznawały krok po kroku technikę decoupage na szkle. Najpierw malowały naczynia farbą podkładową, suszyły, nakładały medium do spękań, tapowały i w końcu naklejały wzory z serwetek. Nawet najmłodszym uczestnikom spotkania prace wspaniale się udały.

Kolejnym punktem programu zaplanowanym na ten dzień było wyjście grupki dzieci do starszej osoby mieszkającej w sąsiedztwie szkoły. Dzieci zaoferowały starszej pani pomoc w czasie zimy.

Na zakończenie spotkania  odbyło się wspólne czytanie książek.

22 stycznia 2014 r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej - Ferie Cup 2014, organizowanym przez Niezależny Serwis Informacyjny Kibiców PKS UNUM. Turniej odbył się w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Krzywczy. W turnieju trampkarzy nasi uczniowie zajęli III miejsce. W skład naszej drużyny weszli: Jakub Pawłowski, Maciej Wilgucki, Mariusz Gerula, Paweł Dzidek, Damian Zabawski, Piotr Gerula, Szymon Tomaszewski.

W tym dniu również młodsi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa organizowanej przez Świetlicę Wiejską w Reczpolu. W ramach wycieczki obejrzeli spektakl teatralny pt. BLLE oraz spędzili miłe chwile w sali zabaw Fantazja.

24 stycznia 2014 roku

W dniu dzisiejszym  motywem przewodnim zajęć były serca z wikliny papierowej. Uczestnicy najpierw zwijali papierowe rurki z gazet. Następnie łączyli i formowali serca. na koniec malowali czerwoną farbą.

Po zmaganiach z wikliną odbyły się gry i zabawy oraz zajęcia sportowe.

29 stycznia 2014 roku

Starsi uczniowie dzięki współpracy ze Świetlicą Wiejską w Reczpolu  uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa. W czasie wycieczki obejrzeli film w kinie oraz miło spędzili czas w kręgielni.

30 stycznia 2013 roku

Pomimo niesprzyjającej aury (niskie temperatury powietrza) najwytrwalsze uczestniczki naszych zajęć nauczyły się sztuki szycia kołnierzyków z koralików.

Luty - marzec - zajęcia poświęcone przygotowaniom do Świąt Wielkanocnych

Skorupki wykonane z kolorowych gazet, klejonych klejem wikolem.

Kaczuszki, kurki, zajączki wykonane z wikliny papierowej.

Stroiki - pisanki z kordonka i krochmalu.

Rowerki, taczki, filiżanki wykonane z wikliny papierowej i malowane lakierobejcą.

Stroiki różne.

 

Pisanki wykonane techniką decoupage i filcowania ma sucho.

 

20-21 marca - Wielkie pieczenie pierników

W tych dniach ze względów bezpieczeństwa najstarsi uczestnicy projektu zajmowali się wypiekiem pierników, ich lukrowaniem i ozdabianiem.

14 kwietnia odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali biżuterię, głównie kolczyki.

5 i 12 maja odbyły się zajęcia dla starszych uczniów z decoupage. Uczestnicy projektu w czasie zajęć wykonali wspaniałe upominki z okazji Dnia Matki dla swoich mam.

8 i 15 maja odbyły się zajęcia w czasie których uczniowie wykonali księgi pamiątkowe dedykowane swoim rodzicom z okazji ich śwęta.

8 maja 2014 roku w ramach realizacji projektu odbyło się spotkanie z panią Lucyną Sobol - pielęgniarką z ZOZ Doromed w Krzywczy, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia pod hasłem "Trzymaj formę". Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych. W grupie dzieci młodszych przedstawiła zagadnienia związane ze znaczeniem witamin, racjonalnym odżywianiem, ruchem, snem oraz ograniczeniem stresu. W grupie uczniów starszych rozszerzyła zakres o umiejętność obliczania Indeksu Masy Ciała (BMI) oraz przedstawiła zagrożenia jakie niesie bulimia i anoreksja.

 

8 maja 2014 roku został zakupiony długo wyczekiwany przez uczniów keyboard. W tym dniu również odbyły się pierwsze zajęcia muzyczne pod kierunkiem pani Beaty Grabas.

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 14:00  

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj132
wczoraj642
w tygodniu1401
w miesiącu11991
wszystkie607106
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 279 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec