Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home projekty Żyjmy zdrowo na sportowo

Żyjmy zdrowo na sportowo

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe z Fundacji WBK Bank Zachodni na realizację projektu "Żyjmy zdrowo na sportowo".

Szeroko publikowane wyniki badań wykazują, że stale pogarsza się stan zdrowia młodego pokolenia. Postęp techniczny sprawił, że już najmłodsi prowadzą siedzący tryb życia, spędzają coraz więcej czasu przy komputerze, czy oglądaniu telewizji. Aby wyjść naprzeciw tym problemom opracowany został program, by wytyczał drogę dzieci do osiągania kolejnych umiejętności, by uświadamiał im potrzebę zdrowego, aktywnego stylu życia, a także stwarzał możliwość wpajania dzieciom określonych zachowań i postaw. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-13 lat, chcących poszerzyć swoje zainteresowania i pasje oraz zniwelować niektóre deficyty rozwojowe. Zajęcia są tak zaplanowane, aby każde dziecko mogło znaleźć "coś dla siebie". Z uwagi na dużą rozpiętość wiekową zajęcia będą prowadzone w grupach. Grupa dzieci młodszych będzie uczestniczyła w zajęciach gimnastycznych, korekcyjnych, tanecznych ,zajęciach na basenie. Natomiast w grupie starszej będą prowadzone systematyczne treningi i utworzona zostanie Drużyna siatkarska. Grupa ta również będzie uczestniczyć w zajęciach na basenie, rajdzie rowerowym, konkursie plastycznym. Obydwie grupy wezmą udział w spotkaniu ze znanym sportowcem, oraz ratownikiem medycznym, który przeprowadzi dla uczestników projektu szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, aby w razie kontuzji potrafili się właściwie zachować. W ramach projektu zorganizowany zostanie Piknik rodzinny dla całej społeczności lokalnej, na którym odbędą się rozgrywki w piłkę siatkową, pokazy tańców, wspólne zabawy z rodzicami.

Realizacja projektu rozpoczęła się zgodnie z planem w miesiącu styczniu. W tym czasie trwały ferie zimowe, więc uczniowie korzystając z czasu wolnego zjawili się w szkole na zajęciach sportowych. W tych dniach doskonalili umiejętność min gry w siatkówkę i koszykówkę oraz gry i zabawy. Uczniowie korzystają już ze sprzętu zakupionego w ramach programu z dotacji WBK Bank Zachodni.

 

 

Również w ramach realizacji programu odbywają się systematycznie w każdy czwartek  zajęcia taneczne i korekcyjne dla dzieci młodszych.

Fotorelacja


Systematycznie również odbywają się zajęcia gimnastyczne dla dzieci młodszych


23 lutego na sali gimnastycznej w Krzywczy odbyły się gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie zajęli w tych zawodach odpowiednio I miejsce wśród dziewcząt i III wśród chłopców.

Spotkanie ze sportowcem

W dniu 12 maja naszą szkołę odwiedził znakomity sportowiec  Maciej Kubisztal - mistrz Polski juniorów, reprezentant Polski, zawodnik SRS Czuwaj Przemyśl w piłce ręcznej. Nasz gość  opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z piłką ręczną, ile kosztowało go to wyrzeczeń i ciężkiej pracy, aby zostać wspaniałym zawodnikiem. Dał również kilka cennych rad, które na pewno przydadzą się przyszłym młodym sportowcom. Uczniowie mieli okazję, aby  zadawać pytania dotyczące jego kariery, co skłoniło go do zostania szczypiornistą , jak wygląda dzień sportowca i wiele innych. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli Maciejowi Kubisztalowi  pamiątkowy dyplom  Na zakończenie każdy z uczniów mógł otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pod hasłem "Żyję zdrowo na sportowo" i przebiegało w bardzo miłej atmosferze.


Zajęcia sportowe dla uczniów klas starszych


19 maja 2017 roku zorganizowano dla uczniów rajd rowerowy


Poprawiony: sobota, 20 maja 2017 14:16  

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj154
wczoraj642
w tygodniu1423
w miesiącu12013
wszystkie607128
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 173 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec