Home Spotkanie z ratownikiem medycznym

Spotkanie z ratownikiem medycznym

30 maja 2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas  IV - VI  z ratownikiem medycznym, panem Arkadiuszem Bugaj. Spotkanie miało na celu kształtowanie już od najmłodszych lat właściwych zachowań w  sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zostały przedstawione uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy, a także zasady postępowania przy omdleniach, krwotokach i zadławieniach. Uczniowie poznali kolejność udzielania informacji służbom ratunkowym oraz utrwalili numery alarmowe. Uczniowie mieli również okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego, jak również wdrażania dzieci do pomocy potrzebującym.

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 19:30