Home Wycieczka szkolna

Wycieczka szkolna

W dniach 7-9 czerwca uczniowie klas III- VI wraz ze swoimi opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do Bochni,  Krakowa i Częstochowy.Pierwszym punktem naszego pobytu była kopalnia soli w Bochni. Uczniowie mieli okazję poznać historię patronki górników z kopalni soli - św. Kingi, a także najstarsze sposoby wydobywania soli. Niewątpliwą atrakcją był przejazd kolejką po terenie kopalni. Dzień zakończyliśmy zabawą w wodzie w Aquaparku w Krakowie. Następnego dnia udaliśmy się do Klasztoru na Jasną Górę - Sanktuarium Polaków, miejsca modlitwy i wielu narodowych pamiątek. Była to wspaniała lekcja historii, geografii a zarazem religii. Następne miejsce w Częstochowie to Muzeum Zapałek oraz  Park Miniatur Sakralnych, gdzie w zaledwie jedno popołudnie uczniowie mogli przemierzyć Świat, gdyż najpiękniejsze chrześcijańskie bazyliki były w tym miejscu. Dodatkową atrakcją był Park Linowy. Ostatni nasz dzień był zarezerwowany dla Energylandii - parku rozrywki, niesamowitych przeżyć i szalonych chwil. Wracając do domu uczniowie jednym głosem stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka, której długo nie zapomną.
Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 15:26