Home IX Powiatowy Konkurs Papieski w Drohojowie

IX Powiatowy Konkurs Papieski w Drohojowie

16 października 2017 roku uczennice: Maja Jęderko, Karolina Strojek i Milena Pawłowska uczestniczyły w IX edycji konkursu papieskiego pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją!", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Drohojowie w gminie Orły. Cele konkursu to min.: zachęcanie do życia zgodnego z Ewangelią, propagowanie postaw chrześcijańskich, zachęcanie do naśladowania postawy Papieża Jana Pawła II i  zapoznanie z utworami poetyckimi i muzycznymi o tematyce religijnej. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: recytatorskiej, wokalnej i plastycznej. Maja Jęderko wykonała maryjną pieśń religijną pt. "Jest na świecie miłość", Karolina Strojek wystąpiła w recytacji utworu "Moje życie jak różańcowe paciorki", natomiast Milena Pawłowska zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie w utworze Jana Kochanowskiego "Tren XVIII".

Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 16:10