Home Wycieczka do Przemysla

Wycieczka do Przemysla

2 listopada 2017 roku uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Przemyśla. Pierwszą atrakcją wycieczki było kino Helios, gdzie obejrzeli film pt. "Tarapaty". Następnie udali się do Muzeum Archidiecezjalnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, gdzie obejrzeli zbiory malarstwa, rzeźby sakralne, złotnictwo kościelne, szaty kościelne, pamiątki związane z osobą Jana Pawła II. Dla wszystkich była to cenna lekcja historii. Kolejną atrakcja była Archikatedra Przemyska, Krypty Archikatedry, gdzie uczniowie zapalili symboliczny znicz. Dzięki pięknej pogodzie, która towarzyszyła wycieczkowiczom przez cały dzień, udało im się wejść na wieżę i podziwiać piękne widoki Przemyśla i okolic.

Poprawiony: niedziela, 05 listopada 2017 09:48