Home Wieczór andrzejkowy

Wieczór andrzejkowy

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów ... wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W naszej szkole dnia 21 listopada w godzinach od 16.00 - 19.00 odbyła się długo wyczekiwana Zabawa Andrzejkowa. Klasa VI udekorowała salę, a samorząd uczniowski zajął się muzyką i przeprowadził wróżby. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość. Dziewczyny miały okazję, jak na wieczór andrzejkowy przystało, powróżyć sobie i sprawdzić, która pierwsza wyjdzie za mąż lub jakie imię będzie miał ich przyszły chłopak. Każdy uczeń podczas zabawy mógł skorzystać z poczęstunku. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej. Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Poprawiony: środa, 22 listopada 2017 20:10