Home Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.  W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V-VII, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je w niedzielne popołudnie, 17 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, kupców, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się absolwenci naszej szkoły, którzy swoim pięknym  występem zrobili niespodziankę nauczycielom oraz zgromadzonej publiczności. Na zakończenie uroczystości serdeczne życzenia wszystkim zebranym złożył ksiądz proboszcz Janusz Wilusz. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, którzy pomogli w organizacji naszego corocznego spotkania. Gorące słowa podziękowania kierujemy do pań - Benity Łuc, Teresy Mazur, Anny Makara za przekazanie swoich prac na kiermasz szkolny.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/581183892273041/photos/pcb.624420271282736/624419154616181/?type=3&theater

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 19:17

wszystkie520274