Home Noc bibliotek

Noc bibliotek

Biblioteki są instytucjami kultury, które zwykle pracują za dnia. Z 8 na 9 czerwca nasze biblioteki otworzyły swoje zbiory? nocą! Rozpowszechniona już w całej Polsce akcja pod hasłem: NOC BIBLIOTEK zawitała również do Reczpola. Ponieważ pogoda nam dopisała, frekwencja wśród uczestników była niemała. Działo się sporo! Rozpoczęliśmy od pokazania naszym czytelnikom dwóch prezentacji multimedialnych: Dzieci w Powstaniu Warszawskim oraz Kapral Wojciech. Pierwsza z nich dotyczyła losów najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, druga zaś opowiadała o dzielnym kapralu Wojtku, który służył w armii gen. Andersa, a przecież?był niedźwiedziem. Następnym etapem naszego spotkania był quiz, nagrodami słodkie cukierki krówki. Kolejną atrakcją była zabawa w kalambury, a wygibasy naszych szkolnych kolegów wzbudzały istne salwy śmiechu. Zgromadzonym w bibliotece dzieciom do gustu przypadła projekcja starych bajek, wykonana metoda klatkową za pomocą rzutnika Ania. Gwoździem programu były poszukiwania kwiatu paproci, które okazały się owocne, a ukryta roślinka trafiła do szczęśliwego znalazcy ? Szymona Daraża. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku pogoda znów nam dopisze i zorganizujemy NOC BIBLIOTEK po raz kolejny!

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Serdecznie dziękujemy za współpracę i pomoc naszym zaprzyjaźnionym bibliotekom w Reczpolu i Krzywczy.

Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2018 20:37