Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home BIBLIOTEKA
BIBLIOTEKA

Spotkanie z pisarzem

Email Drukuj PDF

Cała Polska czyta dzieciom, a naszym uczniom czytał prawdziwy pisarz! W dniu 14 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem i ilustratorem Angory ?Pawłem Wakułą. Warunkiem uczestnictwa było wzięcie udziału w konkursie plastycznym, który opierał się na wykonaniu pracy będącej ilustracją do jednego z opowiadań tegoż autora. Uczennica klasy pierwszej Joanna Fednar zdobyła wyróżnienie, pozostałe dzieci otrzymały dyplomy i autografy. Po uroczystości odwiedziliśmy również Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży i obejrzeliśmy bogate zbiory biblioteczne oraz?. zabawki. Wiedząc, iż miasto Przemyśl ma do zaoferowania turystom wiele ciekawych atrakcji ? staliśmy się nimi i my! W drodze powrotnej przyjrzeliśmy się z bliska fontannie z niedźwiadkami (przy okazji sprawdzając?. czy działa), przytulaliśmy dobrego wojaka Szwejka, obejrzeliśmy z bliska pomnik Jana Pawła II. Pełni wrażeń zakończyliśmy eskapadę smakując tradycyjną pizzę galicyjską. Okazało się, że mieszczący się tak blisko naszej rodzinnej miejscowości ? Przemyśl jest miastem idealnym do zwiedzania i nie sposób się w nim nudzić!

 

Noc bibliotek

Email Drukuj PDF

 

Biblioteki są instytucjami kultury, które zwykle pracują za dnia. Z 8 na 9 czerwca nasze biblioteki otworzyły swoje zbiory? nocą! Rozpowszechniona już w całej Polsce akcja pod hasłem: NOC BIBLIOTEK zawitała również do Reczpola. Ponieważ pogoda nam dopisała, frekwencja wśród uczestników była niemała. Działo się sporo! Rozpoczęliśmy od pokazania naszym czytelnikom dwóch prezentacji multimedialnych: Dzieci w Powstaniu Warszawskim oraz Kapral Wojciech. Pierwsza z nich dotyczyła losów najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego, druga zaś opowiadała o dzielnym kapralu Wojtku, który służył w armii gen. Andersa, a przecież?był niedźwiedziem. Następnym etapem naszego spotkania był quiz, nagrodami słodkie cukierki krówki. Kolejną atrakcją była zabawa w kalambury, a wygibasy naszych szkolnych kolegów wzbudzały istne salwy śmiechu. Zgromadzonym w bibliotece dzieciom do gustu przypadła projekcja starych bajek, wykonana metoda klatkową za pomocą rzutnika Ania. Gwoździem programu były poszukiwania kwiatu paproci, które okazały się owocne, a ukryta roślinka trafiła do szczęśliwego znalazcy ? Szymona Daraża. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku pogoda znów nam dopisze i zorganizujemy NOC BIBLIOTEK po raz kolejny!

 

 

XVII Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

Email Drukuj PDF

W dniu 11.06.2018 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego, który sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie określonych lektur. Były to (odpowiednio dla każdej klasy):

1. Nasza mama czarodziejka;

2. Anaruk, chłopiec z Grenlandii;

3. Dzieci z Bullerbyn;

4. Opowieści z Narnii;

5. W pustyni i w puszczy;

6. Ten obcy;

7. Opowieść wigilijna;

Pytania miały formę otwartą i zamkniętą, a założeniem konkursu było znalezienie BookMistrza! Wyłoniono następujących zwycięzców:

Kategoria: klasy pierwsze

Kornel Mielnikiewicz, Jakub Winiarski,

Kategoria: klasy drugie

Gabriel Bugaj i Wiktor Buchowski,

Kategoria: klasy trzecie

Wiktoria Wajda

Kategoria: klasy czwarte

Gabriela Leszczuch oraz Piotr Sus,

Kategoria: klasy piąte

Karolina Strojek i Julia Mielnikiewicz

Kategoria: klasy szóste

Milena Pawłowska

Kategoria: klasy siódme

Jakub Wojtowicz

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczestników, a przede wszystkim Martyny Wilguckiej i Dawida Szpytmana, którzy byli blisko zajęcia miejsca na podium.

 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Email Drukuj PDF

Dzień III

Dzisiejszy konkurs zorganizowany przez panie: Marię Tymczyk i Małgorzatę Brożyniak, we współpracy z biblioteką szkolną, odbył się pod hasłem: Cała Polska Czyta Dzieciom. My nawet recytujemy! Swoich recytatorskich sił próbowali uczniowie klas 0-III na warsztat biorąc wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zaszczytne trzy miejsca zdobyli:

1 Miejsce - Klaudia Szpytman, Maja Leszczuch (kl.III)

2 Miejsce - Milena Horbacz (kl. 0)

3 Miejsce - Milena Grochowska oraz Lena Wanat (kl. 0)

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:43
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień II

Drugiego dnia chętni uczniowie próbowali swoich sił w konkursie organizowanym przez bibliotekę SP w Reczpolu, dotyczącym znajomości wybranych lektur. Każda z klas zmierzyła się z pytaniami, które posiadały formę otwartą i zamkniętą. Kto zostanie BookMistrzem? Przekonamy się niebawem!


Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:39
 


Strona 1 z 3

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj316
wczoraj593
w tygodniu316
w miesiącu6137
wszystkie601252
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 505 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Poniedziałek
10 Grudnia 2018
Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Imieniny obchodzą
Andrzej, Daniel, Judyta, Julia, Maria,
Radzisława

Do końca roku zostało 22 dni.
Zodiak: Strzelec