Szkoła Podstawowa w Reczpolu

37-755 Krzywcza

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home BIBLIOTEKA
BIBLIOTEKA

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczety

Email Drukuj PDF

Dzień I

W tym roku akcję ogólnopolskiego czytania rozpoczęliśmy nieco wcześniej (ze względu na trzydniową wycieczkę szkolną). Nie znaczy to jednak, iż zabraknie nam atrakcji, ponieważ na każdy dzień przewidziane są aktywności mające na celu rozpowszechniania czytania dzieciom. W tym celu nasi uczniowie tworzą? największą książkę w Reczpolu. Umieszczą w niej teksty wymyślonych przez siebie opowiadań i bajek, będą także ilustratorami własnych tekstów.


 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:39
 

Kolejna lekcja biblioteczna

Email Drukuj PDF

Dnia 17.05.2018 (czwartek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach czytelniczych i handmade zorganizowanych przez panią Agnieszkę Strojek w bibliotece w Reczpolu. Dzieci wysłuchały kilku opowiadań po czym zabrały się do pracy. A tej było dużo! Do wykonania użyły włóczek, nakrętek, plasteliny, pudełek, kartoników i przede wszystkim.. wyobraźni. Dzięki temu powstały piękne stworzonka, które wyglądały jak prawdziwi książkowi bohaterowie.


 

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:39
 

Dowolność czytania

Email Drukuj PDF

 

W ramach współpracy międzybibliotecznej nasza szkoła bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez zaprzyjaźnione z nami biblioteki. Jednym z nich był konkurs zainicjowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną imIgnacego Krasickiego pod tytułem: Dowolność czytania. Udział w tym przedsięwzięciu wziąć mogli nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Warunkiem było dostarczenie recenzji wybranej książki. W szranki stanęli mieszkańcy powiatu przemyskiego. Udało się nam zdobyć jedną z nagród, mamy również pamiątkowe dyplomy.


 

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2018 18:56
 

Konkursy! Konkursy!

Email Drukuj PDF

 

Zapraszamy do zapoznania się z organizowanymi przez nas konkursami szkolnymi oraz - konkursem ogólnopolskim Nowej Ery! Spróbuj swoich sił!

Żeby wygrać, trzeba grać!


 

Poprawiony: piątek, 27 kwietnia 2018 19:10
 

PROMOCJA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH/KIERMASZ

Email Drukuj PDF

Od kilku lat w naszej szkole organizowane są kiermasze książkowe, w trakcie których promujemy nowości wydawnicze pochodzące od współpracujących z naszą placówką wydawnictw. Proponowane pozycje wyeksponowane są w miejscu, które umożliwia swobodny do nich dostęp. Uczniowie mogą je czytać, przeglądać lub kupić. Skąd pomysł takiej akcji?    Wszyscy mamy świadomość, iż książki są ważne dla ich dzieci ?stwarzają szereg korzyści, zaczynając od poszerzenia słownictwa, a kończąc na lepszym rozwoju emocjonalnym. Kluczem do wychowania przyszłych miłośników literatury jest więc umiejętność zmotywowania uczniów do samodzielnego czytania, bez narzuconego z zewnątrz przymusu dorosłych. Nasza inicjatywa wychodzi naprzeciw takim potrzebom. Jako nauczyciele możemy na wszelkie sposoby zachęcać, przekonywać i nakłaniać do odbywania, wspaniałych i pobudzających dziecięcą wyobraźnię, literackich przygód.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/581183892273041/photos/pcb.700456990345730/700454180346011/?type=3&theater

Poprawiony: sobota, 21 kwietnia 2018 17:37
 


Strona 2 z 3

sonda

ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
 

Licznik

dzisiaj378
wczoraj709
w tygodniu2375
w miesiącu8196
wszystkie603311
Powered by Kubik-Rubik.de

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 99 gości 

jest godzina

kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Czwartek
13 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Lucja, Łucja, Otylia, Włodzisława
Do końca roku zostało 19 dni.
Zodiak: Strzelec